Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Jest zgoda co do najważniejszych stanowisk w unijnych instytucjach w nowej kadencji Jest zgoda co do najważniejszych stanowisk w unijnych instytucjach w nowej kadencji
Unijni przywódcy wybrali António Costę na przewodniczącego Rady Europejskiej, zaproponowali Ursulę von der Leyen na kandydatkę na Prezydenta Komisji Europejskiej i wybrali Kaję Kallas jako kandydatkę na Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Przyjęli również program strategiczny na lata 2024-2029.

  • Przywództwo UE: Liderzy UE wybrali António Costę na Prezydenta Rady Europejskiej, Ursulę von der Leyen na kandydatkę na Prezydenta Komisji Europejskiej i Kaję Kallas jako kandydatkę na Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa.
  • Agenda Strategiczna: Przyjęto agendę strategiczną na lata 2024-2029, która określa kierunki i cele UE, w tym suwerenność Europy i wyzwania geopolityczne.
  • Wsparcie dla Ukrainy: UE potępiła eskalację działań wojennych przez Rosję i zobowiązała się do wsparcia Ukrainy politycznego, finansowego, humanitarnego i wojskowego.
  • Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo: Omówiono kwestie Bliskiego Wschodu, sankcji, migracji, rozszerzenia UE oraz wewnętrznych reform Unii.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij