Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Adam Kamiński dołącza do Mondelez jako Starszy Dyrektor Klastra Ciastek w Polsce
Mondelēz International, globalny lider w branży przekąsek i producent czekolad Milka, ciastek Oreo i Delicje, rogalików 7Days oraz wafelków Prince Polo, ogłosił nowego lidera fabryk ciastek w Jarosławiu i Płońsku. Od 6 maja br. funkcję tę pełni Adam Kamiński, który dołączył do firmy jako Starszy Dyrektor Klastra Ciastek Mondelez w Polsce.

Adam Kamiński jest doświadczonym liderem z ponad 20-letnim stażem zdobytym podczas pracy na wielu rynkach na całym świecie m.in. w branży FMCG. Pełniąc funkcje kierownicze na poziomie lokalnym i regionalnym w Europie, USA i AMEA, zarządzał strategią, zróżnicowanymi zespołami oraz kompleksowymi operacjami w obszarze łańcucha dostaw w takich firmach jak Aujan Group Holding, Reckitt Benckiser i Philips Lighting. Z sukcesem wdrażał projekty z zakresu produkcji, logistyki, zaopatrzenia i planowania popytu, optymalizując wydajność procesów, redukując koszty, zwiększając zadowolenie klientów i konsumentów oraz aktywnie wspierając rozwój biznesu.

 

– Adam jest niezwykle doświadczonym liderem łańcucha dostaw z ogromną wiedzą z zakresu udoskonalania procesów produkcyjnych wspartą uzyskaniem certyfikatu Six Sigma Black Belt. Jestem przekonany, że objęcie przez niego funkcji lidera dla Klastra Ciastek w Polsce przełoży się na wzmacnianie kultury współpracy i innowacji w naszych fabrykach produkujących ulubione przez konsumentów ciastka marek takich jak Milka, Delicje, Lubisie, czy Sanpowiedział Andrea Brambilla, SVP Mondelez Supply Chain Bakery w Europie.   

 

Cieszę się, że po kilkunastu latach pracy za granicą wróciłem do Polski, żeby dołączyć do organizacji, która jest nie tylko globalnym liderem w branży przekąsek, ale także aktywnie działa w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, które są mi niezwykle bliskiepowiedział Adam Kamiński, Starszy Dyrektor Klastra Ciastek Mondelez w Polsce. – Dziękuję pracownikom fabryk ciastek w Płońsku i Jarosławiu za ciepłe powitanie. Nie mogę się doczekać naszej współpracy i tego, co przed nami – dodał.

 

W wolnych chwilach Adam Kamiński spędza aktywnie czas biegając, żeglując, nurkując i uprawiając kolarstwo. Oprócz sportu z pasją słucha muzyki, biorąc udział w festiwalach i koncertach.

 


O Mondelez Polska

Mondelez Polska jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce, obecną na naszym rynku od 32 lat. Zatrudnia około 5100 pracowników i jest liderem na rynku ciastek markowych, tabliczek czekoladowych i rogalików w Polsce[1]. Bogata oferta firmy obejmuje marki takie jak: czekolady Milka, Toblerone i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka Milka, OREO, belVita, Lubisie, Delicje, San, Łakotki, rogaliki i przekąski 7 Days oraz cukierki Halls. Mondelez posiada w Polsce siedem zakładów produkcyjnych w: Jarosławiu, Cieszynie, Płońsku, Jankowicach, Bielanach Wrocławskich, Skarbimierzu i Tomaszowie Mazowieckim. Jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod nazwą Mondelez funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

O Mondelēz International

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym liderem w kategorii czekolady, ciastek i wypiekanych przekąsek. Firma z przychodami w wysokości około 36 miliardów USD w 2023 r., zachęca ludzi w 150 krajach na całym świecie do spożywania przekąsek w sposób odpowiedzialny. Jako właściciel kultowych marek, takich jak ciastka Oreo, belVita, LU i Delicje, czekolady Cadbury Dairy Milk, Milka i Toblerone oraz wafelki Prince Polo i wypiekane przekąski 7Days, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku przekąsek na świecie. Mondelēz International jest członkiem Standard and Poor's 500, Nasdaq 100 i Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mondelezinternational.com oraz profilu firmy na Twitterze www.twitter.com/MDLZ.[1]. Źródło: Nielsen, Total Polska, kategoria ciastka (z włączeniem ciastek miękkich) + rogaliki oraz tabliczki czekoladowe, udziały wartościowe (z wyłączeniem marek własnych), MAT listopad 2023 r.

 

Adam Kamiński_Mondelez

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij