Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Genetycznie zmodyfikowany ziemniak dopuszczony w Unii Europejskiej
W Dzienniku Urzędowym UE L nr 53 z dnia 4 marca 2010 r. zostały opublikowane 2 decyzje Komisji Europejskiej dotyczące genetycznie zmodyfikowanego ziemniaka Amflora. Modyfikacja genetyczna dotyczy zwiększenia zawartości amylopektyny stanowiącej składnik skrobi.

Decyzja Komisji nr 2010/135/WE zezwala na wprowadzenie do obrotu na obszarze Unii Europejskiej zgodnie z dyrektywą 2001/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady genetycznie zmodyfikowanego  ziemniaka w celu uprawy i zastosowania przemysłowego po spełnieniu określonych warunków. Wykorzystanie przemysłowe nie dotyczy produkcji środków spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Decyzja Komisji nr 2010/136/WE zezwala na wprowadzenie do obrotu na mocy rozporządzenia (WE) nr 1829/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady paszy produkowanej z genetycznie zmodyfikowanego ziemniaka oraz na przypadkowe lub technicznie nieuniknione występowanie tego ziemniaka w produktach żywnościowych i innych produktach paszowych w ilości nie większej niż 0,9%.Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij