Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Seminarium w Brukseli nt. oświadczeń zdrowotnych i żywieniowych
W dniu 9 marca 2010 r. odbyło się w Brukseli seminarium zorganizowane przez Komisję Europejską (DG SANCO) dotyczące wdrożenia w krajach członkowskich UE rozporządzenia nr 1924/2006 w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności.

Celem seminarium było zapoznanie się z opiniami różnych środowisk, których dotyczy stosowanie rozporządzenia 1924/2006. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej, urzędu EFSA, państw członkowskich, europejskich i narodowych federacji  producentów żywności, europejskich organizacji konsumenckich, organizacji reklamowych. PFPŻ ZP reprezentowała D. Kozłowska.

Obradom przewodniczył Dyrektor Generalny Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów (DG SANCO) Robert Madelin.

Wygłoszone prezentacje koncentrowały się na sprawach związanych z przekazem oświadczeń do konsumentów, szczególnie w reklamie oraz na działaniach samoregulacyjnych podejmowanych w niektórych krajach. Zwracano również uwagę na zróżnicowane podejście do brzmienia oświadczeń w poszczególnych krajach członkowskich, trudności związane z niejasną sytuacją odnośnie okresów przejściowych na stosowanie oświadczeń zdrowotnych i żywieniowych, brak ostatecznych list dopuszczonych oświadczeń, a także na decyzje podejmowane w niektórych państwach członkowskich w stosunku do reklam, które uznane zostały jako wprowadzające konsumentów w błąd.

Organizacje producenckie podkreślały konieczność zharmonizowanego podejścia administracji państw członkowskich do kwestii stosowania oświadczeń na swoich rynkach.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij