Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rząd zaakceptował projekt mający sprzyjać uczciwej konkurencji
Poprawa warunków uczciwej konkurencji - taki jest cel projektu nowelizacji ustawy o systemie oceny zgodności, który przyjął we wtorek rząd, a który dostosowuje polskie prawa do przepisów unijnych i nakłada m.in. nowy system kar za wprowadzenie do obrotu niezgodnych z normami wyrobów.

Rada Ministrów, jak poinformowało w komunikacie CIR, przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o systemie oceny zgodności i ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku oraz niektórych innych ustaw. Przedłożony on został przez ministra przedsiębiorczości i technologii. Projekt dostosowuje polskie prawo do unijnego.


"Państwa członkowskie Unii Europejskiej mają obowiązek ustanowić i notyfikować w Komisji Europejskiej - do 21 marca 2018 r., a następnie stosować od 21 kwietnia 2018 r. - przepisy dotyczące sankcji za naruszanie przez podmioty gospodarcze rozporządzeń europejskich w sprawach: 1) urządzeń kolei linowych przeznaczonych do przewozu osób, 2) środków ochrony indywidualnej, 3) urządzeń spalających paliwa gazowe" - głosi komunikat.


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij