Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Żywiec Zdrój wspiera lokalne społeczności w ramach programu „Dobry Sąsiad”
Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o dobro natury i okolic, z których pochodzi. Dlatego firma stworzyła program „Dobry Sąsiad”, którego celem jest wspieranie oraz pomoc mieszkańcom, a także angażowanie się w rozwiązywanie istotnych problemów z punktu widzenia lokalnej społeczności. W ramach programu 19 lutego br. odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy Domu Ludowego w Juszczynie, która dzięki dofinansowaniu firmy Żywiec Zdrój oraz środkom z funduszu sołeckiego przeszła gruntowny remont.

W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami gminnymi i powiatowymi z terenów, gdzie znajdują się zakłady producenta.


Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się wspierać gminy, w których znajdują się nasze zakłady rozlewnicze. W ubiegłym roku odwiedziliśmy wiele miejsc wymagających remontu, jednak tutaj potrzeby były najpilniejsze: po pierwsze ze względu na stan w jakim znajdowała się świetlica, po drugie ze względu na to, jak potrzebna jest ona mieszkańcom. - przyznaje Przemysław Turski, dyrektor fabryki w Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy Wieprz.


Świetlica jest istotnym punktem na mapie Juszczyny. Pełni ona rolę lokalnego centrum kulturalno-towarzyskiego, w którym mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje oraz spędzać czas w sposób twórczy. Korzystają z niej przede wszystkim najmłodsi. Dzięki odświeżeniu placówki wszyscy uczestnicy zajęć będą spędzać czas w komfortowych warunkach, sprzyjających rozwijaniu umiejętności oraz nabywaniu wiedzy w wielu dziedzinach.


To miejsce niesie ze sobą niezwykłą wartość dla społeczności Juszczyny ponieważ sprzyja aktywizacji kulturalnej zarówno tych najmłodszych, jak dojrzałych mieszkańców wsi. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu firmy Żywiec Zdrój przestrzeń wspólnego spędzania czasu  zyskała nowe, lepsze życie. – mówi  Maciej Mika, wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.


Prace remontowe trwały od listopada do końca grudnia 2017 roku. W ramach inwestycji odnowiono ściany i posadzki w salach zajęć, wyremontowano korytarz, łazienki, a w jednym z pomieszczeń urządzono i wyposażono aneks kuchenny. Koszt inwestycji wyniósł ok. 70 tys. zł z czego prawie 50 tys. zł pochodzi ze środków firmy Żywiec Zdrój. Dofinansowanie było możliwe również dzięki wsparciu funduszu sołeckiego oraz środkom gminy. Poza zapewnieniem środków na realizację inwestycji, firma zagwarantowała również dostęp do wiedzy specjalistów – pracowników spółki, którzy pomagali przy zaplanowaniu prac oraz oszacowaniu kosztów robót remontowych.Więcej informacji udziela:

Martyna Węgrzyn

Rzecznik Prasowy Żywiec Zdrój S.A.

+48  509 058 025 / martyna.wegrzyn@DANONE.com


O firmie

Żywiec Zdrój to największy producent na rynku napojów bezalkoholowych* i najbardziej odpowiedzialna społecznie firma w Polsce**. Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o środowisko naturalne i zachęca ludzi, by pili zdrowiej. Misja firmy widoczna jest we wszystkich obszarach działalności, od tworzenia produktu, doboru dostawców, po programy edukacyjne i ekologiczne. Najbardziej znane to „Po stronie natury” i „Mamo, tato, wolę wodę”, których celem jest uwrażliwienie na potrzeby natury i ochrona zasobów wodnych w Polsce oraz kształtowanie  właściwych nawyków żywieniowych. Firma Żywiec Zdrój S.A. powstała w 1992 roku w otulinie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, dziś zatrudnia ponad 550 pracowników w sześciu lokalizacjach w Polsce i posiada i najbardziej rozpoznawalną markę wodną w kraju***.


Woda Żywiec Zdrój butelkowana jest w takiej postaci, jaką stworzyła ją natura, a jej jakość i bezpieczeństwo wydobycia traktowane są przez firmę priorytetowo. Dzięki temu, niegazowana woda źródlana Żywiec Zdrój, czerpana z terenów położonych w otulinie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, polecana jest dla tak wrażliwych grup, jak niemowlęta i dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią, co potwierdzają eksperci Instytutu Matki i Dziecka.

 

*10,4% na podstawie: Żywiec Zdrój za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska  (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety, Dyskonty, Sklepy spożywcze - Duże, Średnie, Małe, Sieci Chemiczne, Sklepy Winno-Cukiernicze, Stacje Benzynowe i Kioski); udział  wolumenowy, w 2016
w kategorii Napoje bezalkoholowe.

**Żywiec Zdrój za MillwardBrown, Badanie reputacji firm w Polsce, czerwiec 2017 CAWI, n=1517, osoby w wieku 15-65 lat.

***MillwardBrown dla Żywiec Zdrój, tracking wód butelkowanych, 1.02-18.12.2016, CAWI, n=2192, osobyw wieku 18-55 kupujące wodę butelkowaną przynajmniej raz w tygodniu.

 

19_02_2018_Otwarcie_Świetlicy_w_Juszczynie_Żywiec_Zdrój (1)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij