Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
KE opublikowała nową strategię polityki przemysłowej
Jest nowa strategia polityki przemysłowej. W poniedziałek opublikowała ją Komisja Europejską. Strategia ma być odpowiedzią na magatrendy zachodzące na świecie, takie jak np. robotyzacja.

"Przechodzimy ogromną transformację. Odbywa się cyfrowa i przemysłowa rewolucja, która ma znaczenie dla wszystkich sektorów. Świat zmienia się w bardzo szybkim tempie, a przemysł w UE musi się do tego dostosować" - mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej w Brukseli komisarz do spraw rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska.

Założenie z jakiego wyszła Komisja konstruując (kolejną już) strategię, to uznanie, że europejski przemysł musi się modernizować. Ta bardzo ważna gałąź gospodarki odpowiada za dwie trzecie eksportu UE i zatrudnia 32 mln osób. Jednocześnie w wyniku globalizacji wiele fabryk było przenoszonych w ostatnich dekadach poza Europę, gdzie siła robocza jest tańsza. Dodatkowo miejscom pracy w zakładach przemysłowych może zagrażać robotyzacja. 

Dlatego Komisja Europejska chciałaby, żeby europejski przemysł postawił na innowacje. "Przemysł radzi sobie całkiem dobrze. Od 2013 r. powstało w tym obszarze 1,5 mln miejsc pracy. Produkcja przemysłowa pomiędzy lipcem 2016 i lipcem 2017 wzrosła o 3,2 proc. w strefie euro i 3,1 w UE. Nasz przemysł jest liderem światowym w wielu sektorach, jak np. farmacja, inżynieria mechaniczna" - zauważył wiceszef KE do spraw miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności Jyrki Katainen.

Więcej informacji: PAP.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij