Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Gantner: Nie wykorzystujemy potencjału eksportowego małych i średnich firm
- Duże firmy dają sobie radę z eksportem. Są wystarczająco duże żeby mieć dostęp do dobrych kredytów, prawników, zabezpieczeń i otwierać biura handlowe na całym świecie. Moim zdaniem problem leży w niewykorzystaniu potencjału średnich i małych firm - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny PFPŻ ZP.

Andrzej Gantner jest zdania, że rozwiązania proinwestycyjne oraz polityka fiskalna i kredytowa powinny sprzyjać zarówno integracji poziomej, jak i pionowej.


- To zwiększy efektywność wykorzystywanych środków, a zmniejszy zabójczą dla wielu firm cenową konkurencję polsko-polską. Tak działają producenci w innych krajach. Na ostatnich targach World Food jedno z największych stoisk należało do organizacji włoskich producentów żywności tradycyjnej, która posiada biura handlowe w sześciu regionach świata i budżet znacząco wyższy niż wszystkie polskie fundusze promocyjne ze wszystkich branż. U nas coś nie do pomyślenia - mówi.


Dyrektor PFPŻ ZP zwrócił także uwagę na inny przykład współpracy, jakim jest integracja wielu małych i średnich przedsiębiorstw i producentów rolnych w ramach jednego sytemu jakości.


Więcej: www.portalspozywczy.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij