Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Gospodarka o obiegu zamkniętym szansą na zrównoważony rozwój terenów niezurbanizowanych
Zapowiedź konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym szansą na zrównoważony rozwój terenów niezurbanizowanych” oraz podsumowanie konferencji na temat roli lasów borealnych w bilansie dwutlenku węgla były tematami briefingu prasowego prof. Jana Szyszko, ministra środowiska, i Pawła Sałka, pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej.

Spotkanie odbyło się 6.05.2016 r. w Ministerstwie Środowiska.


Polsko-holenderska konferencja dotycząca gospodarki o obiegu zamkniętym odbędzie się w dn. 9-10 maja w Tucznie k. Wałcza. Będzie się składała z dwóch części – pierwsza, referatowa, będzie zawierała prezentacje przedstawicieli państw europejskich w zakresie wizji i osiągnięć w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym. Podczas drugiej zostaną przedstawione doświadczenia polskich samorządów w tym zakresie, wraz z prezentacją rozwiązań technicznych, pozwalających na utylizację odpadów czy produkcję energii z biomasy. – Gospodarka o obiegu zamkniętym zakłada pełen odzysk odpadów, tak aby nie wychodziły one poza obręb samorządu. To temat niezwykle ważny dla państw wysoko rozwiniętych i szansa na rozwój wsi – powiedział prof. Jan Szyszko. - Polska ma możliwość, by być liderem wprowadzania tej koncepcji w życie.


Agenda konferencji w dniach 9-10 maja br. w Tucznie:

https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/oministerstwie/agenda_maj_06_05_16_final.pdf


Paweł Sałek podsumował konferencję dotyczącą roli lasów borealnych w bilansie CO2, która odbyła się w dn. 26-29 kwietnia. – Wzięło w niej udział 15 państw, zarówno z UE, jak i spoza jej obrębu – wskazał sekretarz stanu, przedstawiając najważniejsze wnioski z konferencji. – Poszczególne państwa zgadzają się, że należy wykorzystywać lasy, by łagodzić zmiany klimatyczne. Istotne jest teraz, jak to działanie włączyć do bilansu rozliczenia zmniejszania emisji.


Źródło: Ministerstwo Środowiska


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij