Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Oszustwa i nadużycia w sektorze spożywczym - spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w Czeskich Budziejowicach
W dniach 26-27 sierpnia 2015 roku odbyło się spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, w którym oprócz przedstawicieli państw tej grupy (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), wzięli również udział ministrowie rolnictwa Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Austrii.

Polskiej delegacji przewodniczyła Pani Zofia Szalczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Udział w spotkaniu wziął także Stanisław Kowalczyk, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.


Jednym z tematów rozmów była problematyka dotycząca oszustw i nadużyć w produkcji i obrocie artykułami żywnościowymi. Uczestnicy spotkania omówili między innymi najpoważniejsze i najczęściej występujące oszustwa, metody walki z nadużyciami oraz sposoby poprawy współpracy transgranicznej między organami kontrolnymi. Państwa uczestniczące w spotkaniu wskazały na potrzebę przyjęcia odpowiednich regulacji prawnych na poziomie UE, wprowadzających definicje oszustwa i katalogu niedozwolonych praktyk. Delegacje wiążą duże nadzieje z planowanym w 2015 r. uruchomieniem na poziomie UE systemu współpracy administracyjnej (AAC) mającego ułatwić wymianę informacji na temat zafałszowań żywności pomiędzy organami kontrolnymi państw członkowskich.


Źródło: GIJHARS

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij