Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zanieczyszczenia gleby, ziemi lub wód gruntowych - poradnik Ministerstwa Środowiska
Na stronie Ministerstwa Środowiska w dniu 24 sierpnia br. został zamieszczony "Poradnik dotyczący analizy możliwości zanieczyszczenia gleby, ziemi lub wód gruntowych substancjami powodującymi ryzyko".

Został on opracowany w celu wskazania jak może wyglądać ocena ryzyka przeprowadzana przed podjęciem decyzji o obowiązku sporządzenia raportu początkowego.

 

Dokument ten jest skierowany do prowadzących instalacje, które wymagają uzyskania pozwolenia zintegrowanego oraz do organów ochrony środowiska. Ma on związek z art. 208 ust. 2 pkt. 4a Ustawy Prawo ochrony środowiska, który określa, że wniosek o wydanie/zmianę pozwolenia zintegrowanego ma zawierać raport początkowy, jeżeli spełnione są łącznie dwa warunki:


  • eksploatacja instalacji wymagającej uzyskania pozwolenia zintegrowanego obejmuje wykorzystywanie, produkcję lub uwalnianie substancji powodujących ryzyko,

  • istnieje możliwość zanieczyszczenia gleby, ziemi lub wód gruntowych na terenie zakładu.

 

Poradnik składa się z części opisowej, w której przedstawiono uwarunkowania prawne i techniczne analizy pozwalającej na podjęcie decyzji co do konieczności sporządzenia raportu początkowego, oraz wzory załączników, jakie mogą towarzyszyć części opisowej.


Informacje zawarte w poradniku stanowią jedynie wytyczne i nie powinny być traktowane jako przepisy prawa lub ich wiążąca interpretacja.

 

Przewodnik jest dostępny na stronie Ministerstwa Środowiska pod adresem: http://ippc.mos.gov.pl/ippc/custom/Poradnik_analiza_ryzyka.pdf

 

Źródło: MŚ, PFPŻ ZP

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij