Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport żywności przyspieszy w tym roku; najlepiej radzi sobie drób
Eksport żywnością może w tym roku wzrosnąć nawet o 8,0 proc. wobec ubiegłego roku, a najlepiej w tych dość trudnych warunkach rynkowych radzi sobie branża drobiowa - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Winek, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych, sektorowych i rynków rolnych BGŻ BNP Paribas.

- W 2015 roku możemy oczekiwać lepszych wyników w handlu zagranicznym żywnością niż w 2014. Dane po pierwszym kwartale wskazują na to, że możemy oczekiwać przekroczenia 5 proc. eksportu żywności z Polski w relacji rok do roku - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Winek.

 - Przypomnę, że w 2014 roku mieliśmy do czynienia z dynamiką nieco poniżej 5 proc. Wydaje się, że pierwszy kwartał pokazuje, że jest potencjał do dalszej poprawy sytuacji. Tym bardziej, że główne efekty bezpośrednio związane z wprowadzeniem embarga czy ograniczeń w handlu z Rosja już mamy za sobą, bo części firm potrafiło znaleźć nowych kontrahentów czy nowych pośredników, którzy są w stanie dostarczać produkty na nowe rynki zbytu czy nawet na rynek rosyjski – dodał.

- Wydaje się, że w 2015 roku dynamika eksportu może wynieść nawet ok. 8 proc., a jeśli chodzi o branże, które najlepiej sobie radzą z obowiązującymi trudnymi warunkami rynkowymi, to na pewno branża drobiowa (…) - powiedział również ekspert BGŻ BNP Paribas.

 

Źródło: Portalspożywczy.pl http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/eksport-zywnosci-przyspieszy-w-tym-roku-najlepiej-radzi-sobie-drob-video,117698.html 10.08.2015


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij