Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szykują się zaostrzenia w gospodarce odpadami
Komisja Europejska chce wycofać wniosek legislacyjny zwiększający min. progi recyklingu odpadów opakowaniowych czy odzysku odpadów żywnościowych. Zapowiada, że jeszcze w tym roku przedstawi nowy - bardziej restrykcyjny. Parlament Europejski jest przeciwny i wezwał Komisję Europejską do pozostawienia go w niezmienionym kształcie.

KE zapowiedziała, że w nowym projekcie znaj­dą się min. szczegółowe wytyczne dotyczące ekodesignu, tj. projektowania produktów tak, by zwiększyć możliwości ich odzysku po zużyciu. Chce też uregulować kwestie spalania odpadów i składowania ich na wysypiskach.

 

Obecny projekt nowelizacji sześciu dyrektyw o gospodarce odpadami zaostrza wymogi doty­czące zbiórki odpadów i procentu ich odzysku. Przewiduje recykling odpadów opakowanio­wych na poziomie 60 proc. do 2020 r., 70 proc. do 2025 r. i 80 proc. do 2030 r. Obecny cel za­kłada próg 55 proc. do 2020 r. Projekt nakłada też obowiązek przetwarzania większości od­padów komunalnych, a nie tylko papieru, me­talu czy tworzyw sztucznych. Pań­stwa członkowskie mają też ograniczyć pro­dukcję odpadów żywnościowych o 30 proc.

 

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 23.01.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij