Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Japończykom ponownie zasmakują polskie steki
MSZ zapowiada, że Japonia zniesie wieloletnie embargo na wołowinę z Polski. Branża okazuje ostrożny optymizm i zachęca do walki o wieprzowinę.

„Po latach zabiegów japońskie embar­go na import polskiej wołowiny będzie wreszcie zniesione!" - poinformował wczoraj na Twitterze Michał Kołodziejski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ. Formalne otwarcie jeszcze nie nastąpiło. Jeśli do tego dojdzie, będziemy jednym z nielicznych krajów eu­ropejskich (oprócz Francji i Irlandii) do­puszczonych na japoński rynek. Europę przed wielu laty zablokowało BSE, czyli choroba szalonych krów.


Zdaniem Witolda Choińskiego, prezesa Związku Polskie Mięso, polscy producen­ci potrzebują alternatywnych rynków po tym, jak stracili te wymagające uboju halal. Jest jednak ostrożny w ocenie potencja­łu rynku. 


Poza tym, uważa, że nie można poprzestać na wołowinie, ale należy wal­czyć o zniesienie japońskiej blokady na polską wieprzowinę po wykryciu wirusa afrykańskiego pomoru świń. 


Witold Choiński podkreśla także, że warto walczyć o otwarcie  kolejnych rynków, a tym samym zwiększać nasze szansę eksportowe 


(Więcej w: Puls Biznesu 30.07.2014).

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij