Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Informacje na etykietach produktów spożywczych - Przewodnik GIJHARS do rozporządzenia nr 1169/2011
Z dniem 13 grudnia 2014 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych mając na uwadze datę rozpoczęcia stosowania ww. rozporządzenia oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców działających na rynku artykułów rolno-spożywczych, podjął działania mające na celu opracowanie przewodnika do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011, który ujednolici sposób postępowania przy podawaniu konsumentom informacji na temat żywności.


Przewodnik do rozporządzenia (WE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności ma pomóc wszystkim podmiotom łańcucha żywnościowego oraz właściwym organom krajowym w lepszym zrozumieniu i prawidłowym stosowaniu rozporządzenia. Dokument ten nie posiada oficjalnego statusu prawnego i w razie sporu ostatecznej interpretacji prawa dokonują Sądy Administracyjne.


Przewodnik został opracowany przez Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Inspekcją Handlową).


Dokument ten będzie podlegał aktualizacji wraz z wydawaniem: aktów wykonawczych do rozporządzenia oraz nowych wytycznych Komisji Europejskiej.


Przewodnik jest dostępny na stronie internetowej www.ijhars.gov.pl w banerze Przewodnik do rozporządzenia 1169/2011.


(Źródło: GIJHARS).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij