Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szykują się zmiany w unijnych przepisach dotyczących promocji żywności
W listopadzie 2013 roku Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję działań promocyjnych i informacyjnych realizowanych na rynku unijnym oraz na rynkach państw nienależących do Wspólnoty - informuje serwis polskieradio.pl.

Dotychczasowy mechanizm promocyjny pozwalał polskim organizacjom branżowym i międzybranżowym realizować działania informacyjne i promocyjne na całym świecie, uzyskując dofinansowanie z budżetu unijnego 80 proc. kosztów. Komisja Europejska postulowała znaczne zmniejszenie współfinansowania - w przypadku rynku wewnętrznego 50 proc., a w przypadku rynku państw trzecich oraz dla kampanii wielonarodowych - 60 proc.


Negocjacje oraz cały proces legislacyjny dotyczący nowej polityki promocji żywności jeszcze się nie zakończyły. Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów Unii Europejskiej ministrowie rolnictwa podjęli decyzję, aby to współfinansowanie nie było niższe niż 75 proc. Kolejne propozycje płynące ze strony Parlamentu Europejskiego pokazują, że dofinansowanie to może być jeszcze większe - czytamy w serwisie polskieradio.pl.Źródło: polskieradio.pl, portalspozywczy.pl

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij