Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Większe obniżki cen mleka możliwe pod koniec roku
W maju br. nastąpiło wyhamowanie wzrostowych tendencji cen skupu mleka. Według danych GUS w tym czasie za hektolitr surowca rolnicy otrzymywali średnio 125,71 zł, tj. o 0,5 proc. mniej w relacji miesięcznej, nadal jednak o prawie 8 proc. więcej w relacji rocznej. Jednak na większe obniżki trzeba poczekać do końca roku - informuje Bank BGŻ.

Największe spadki w skali miesiąca (sięgające 3%) odnotowano w województwie mazowieckim (do 123,20 zł/hl), w pozostałych regionach nie przekraczały one 0,6%. Co więcej, w ośmiu województwach ceny skupu wzrosły - w tym w lubuskim, łódzkim i wielkopolskim około 1% m/m.


- Odnotowana obniżka ma charakter sezonowy i ze statystycznego punktu widzenia jest niewielka. W ostatnich latach w maju ceny spadały przeciętnie o 2% wobec kwietnia - wyjątkiem był 2004 i 2007 rok. Oznacza to, że konkurencja o surowiec jest nadal silna i naszym zdaniem kolejne miesiące nie przyniosą istotnych zmian w tym zakresie. Większych obniżek spodziewamy się dopiero pod koniec roku (mimo, że zazwyczaj obserwuje się wtedy wzrosty cen) - oceniają analitycy Banku BGŻ.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij