Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowe kontyngenty taryfowe na produkty rolne z Peru
Dnia 3 maja 2013 roku w Dzienniku Urzędowym unii Europejskiej ukazało się Rozporządzenie
wykonawcze Komisji (UE) nr 405/2013 z dnia 2 maja 2013 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentami taryfowymi na produkty rolne pochodzące z Peru.


Decyzją 2012/735/UE Rada zezwoliła na podpisanie, w imieniu Unii, Umowy o handlu między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Kolumbią i Peru, z drugiej strony.

 

Zgodnie z decyzją 2012/735/UE Umowa ma być stosowana tymczasowo, dopóki nie zostanie ukończona procedura jej zawarcia. Stosuje się ją tymczasowo od dnia 1 marca 2013 r.

 

W załączniku do Umowy znajduje się harmonogram znoszenia ceł strony UE na towary pochodzące z Peru. W przypadku szeregu określonych produktów przewidziano w niej zastosowanie kontyngentów taryfowych. W przypadku takich produktów zachodzi zatem konieczność otwarcia kontyngentów. Ponieważ umowa jest stosowana od dnia 1 marca 2013 r., niniejsze rozporządzenie powinno obowiązywać od tego samego dnia. Załącznik Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 405/2013 określa kontyngenty taryfowe na niektóre towary z Peru.

 

Cła stosowane do przywozu do Unii towarów pochodzących z Peru i wymienionych w załączniku zostają zawieszone w odniesieniu do właściwego kontyngentu taryfowego przedstawionego w tym załączniku. Kontyngenty taryfowe obejmują także niektóre produkty mleczarskie.

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie Dziennika Urzędowego UE


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij