Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Trwają prace Parlamentu Europejskiego nad projektem rozporządzenia w sprawie żywności dietetycznej
W dniu 6 lutego odbyły się posiedzenie dwóch Komitetów Parlamentu Europejskiego odpowiedzialnych za przygotowanie opinii dotyczących projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego.

W dniu 6 lutego odbywały się posiedzenia Komitetów IMCO (Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów) i ITRE (Przemysł, Badania Naukowe i Energia). Obydwa komitety są odpowiedzialne za przygotowanie opinii  dotyczących projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego.

Komitetem wiodącym w zakresie projektu rozporządzenia jest komitet ENVI (Ochrona Środowiska Naturalnego, Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo Żywności), a opinie przygotowywane przez Komitety IMCO i ITRE mają charakter pomocniczy.

Zgodnie z porządkiem obrad obydwu komitetów, w trakcie posiedzeń nastąpiło rozpatrzenie poprawek zgłoszonych do projektu opinii przez członków Komitetu oraz przyjęcie opinii.

Opinie pomocnicze Komitetów IMCO i ITRE zostaną przekazane do komitetu wiodącego ENVI, którego najbliższe posiedzenie jest zaplanowane na 29 lutego br.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij