Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nieformalne spotkanie ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa
W dniach 11 – 13 września we Wrocławiu odbędzie się Nieformalne spotkanie ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa organizowane przez polską prezydencję w Radzie UE, któremu przewodniczył będzie Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W spotkaniu udział wezmą ministrowie ds. rolnictwa i rybołówstwa państw członkowskich UE , niektórych państw kandydujących do UE, przedstawiciele Komisji UE i Rady UE oraz organizacji rolniczych.

 

Nieformalne spotkanie ministrów rolnictwa i rybołówstwa odbywa się raz w czasie każdej prezydencji. Tematem spotkania pod przewodnictwem Polski będzie promocja unijnych produktów rolno – żywnościowych w Unii Europejskiej i na rynkach światowych. Dyskusja będzie prowadzona w kontekście rozpoczynających się prac nad „Zieloną Księgą w zakresie promocji i informacji o produktach rolnych”, a jej celem będzie wypracowanie wspólnej koncepcji efektywnych instrumentów pozwalających maksymalnie wykorzystać środki przeznaczone na promocję i realizować spójne cele polityki promocyjnej.

 

Nieformalne spotkanie ministrów to także okazja do prezentacji polskiego rolnictwa. Zaproszeni goście będą mogli skosztować polskich win oraz produktów regionalnych, obejrzeć biogazownię, pokaz rzemiosła i piękne polskie konie.

 

Przy okazji Nieformalnego spotkania ministrów rolnictwa i rybołówstwa odbędzie się także spotkanie Specjalnego Komitetu ds. Rolnictwa (SCA).

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij