Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rozporządzenie dotyczące kontroli płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki 8 grudnia br. podpisał rozporządzenie w sprawie warunków, jakie powinny spełniać jednostki organizacyjne, którym można powierzyć przeprowadzanie kontroli dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Rozporządzenie zawiera w szczególności uregulowania związane z wykształceniem osób zajmujących się wykonywaniem czynności kontrolnych, w zakresie płatności dotyczących systemów wsparcia bezpośredniego.

Wejście w życie nowego rozporządzenia umożliwia przeprowadzenie kontroli w zakresie ustalania przebiegu granic oraz powierzchni działek rolnych osobom posiadającym wykształcenie inne niż wyższe w zakresie geodezji i kartografii lub wykształcenie średnie geodezyjne. Byłyby to zatem także osoby, które posiadają wykształcenie wyższe w zakresie rolnictwa, ogrodnictwa, biologii, ochrony środowiska, leśnictwa lub wykształcenie średnie oraz kwalifikacje w zawodach związanych z rolnictwem, ogrodnictwem, ochroną środowiska i leśnictwem.

Przepisy tego rozporządzenia pozwolą jednostkom organizacyjnym na zapewnienie prawidłowego i rzetelnego wykonywania czynności kontrolnych poprzez właściwy dobór kadr, biorąc pod uwagę wykształcenie i kwalifikacje zasobu kadrowego, w zależności od zakresu i przedmiotu kontroli.

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14. dni od dnia ogłoszenia.

(Źródło: MRiRW)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij