Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE – OPÓŹNIENIA W TRANSPOZYCJI DYREKTYWY O DOBROSTANIE BROJLERÓW
Niektóre państwa członkowskie UE – Cypr, Finlandia, Grecja, Węgry oraz Wielka Brytania nie powiadomiły w wyznaczonym czasie Komisji Europejskiej o wdrożeniu do krajowych przepisów dyrektywy Rady 2007/43/WE w sprawie ustanowienia minimalnych zasad ochrony kurcząt brojlerów.

Termin transpozycji dyrektywy minął z dniem 30 czerwca 2010 r. Jeśli kraje te w ciągu dwóch miesięcy nie odpowiedzą na uzasadnione opinie Komisji, to grozi im pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Według związku zawodowego rolników Walii i Anglii (NFU - National Farmers Union), Wielka Brytania przyspieszyła już prace legislacyjne. Akty prawne wdrażające wymogi dyrektywy weszły w życie w Szkocji z dniem 5 listopada br., a w Walii – z dniem 10 listopada. Transpozycja przepisów w Anglii spodziewana jest na dniach.

Polska wdrożyła już unijną dyrektywę odpowiednimi rozporządzeniami z grudnia 2009 r. i lutego 2010 r. (nowelizacja we wrześniu br.) oraz ustawą z kwietnia 2009 r. Nowe przepisy dotyczą głównie zmniejszenia obsady brojlerów, wyposażenia kurników, minimalizacji hałasu, a także zarządzania stadem.

(Źródło: FAPA/FAMMU)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij