Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
MLEKO OD KLONOWANYCH ZWIERZĄT JEST BEZPIECZNE
Na otwartym spotkaniu Komitetu Doradczego Agencji Norm żywienia (FSA) ds. Transgenicznej Żywności i Procesów (ACNFP) stwierdzono, że mleko pochodzące od klonowanego bydła i jego potomstwa jest bezpieczne i może być przeznaczone do konsumpcji.

W ramach nowego regulaminu dot. Żywności transgenicznej, Komitet został poproszony o rozważenie, czy dostępne materiały, dane, oraz wyniki doświadczeń przeprowadzone na klonowanych zwierzętach i ich potomstwu stanowią wystarczającą podstawę do oceny mięsa i mleka pochodzącego od takich zwierząt. Komisja stwierdziła, że badania te nie wykazały żadnych różnic w składzie i właściwościach pomiędzy mięsem i mlekiem od tradycyjnych zwierząt a żywnością od klonów, dlatego jest mało prawdopodobne, aby mleko pozyskiwane od klonowanych zwierząt było niebezpieczne.

Komisja dodała także, że obecne dowody dot. składu mleka i mięsa są stosunkowo ograniczone i wymagane są kolejne informacje na temat wpływu hodowli w roŜnych warunkach środowiskowych na mleko i mięso.

Komisja stwierdziła również, że ewentualne różnice pomiędzy bydłem tradycyjnym a transgenicznym, najprawdopodobniej znikają już od drugiego pokolenia.

Zapowiedziano również, że ewentualne wprowadzenie mleka, czy mięsa od zwierząt transgenicznych oraz ich potomstwa do powszechnej sprzedaży wymagałoby specjalnego etykietowania.

(Źrodło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij