Coca-Cola HBC Polska wspiera inicjatywy ekologiczneCoca-Cola HBC Polska jako partner projektu przekazała kilka tysięcy pustych opakowań do budowy rePlazu w warszawskiej dzielnicy Wilanów, w tym butelki PET i puszki aluminiowe. Grupa artystów z Polski i Holandii przygotowała nowatorską instalację artystyczną, wytworzoną z nieprzetworzonych odpadów. RePlaz został otwarty 18 grudnia br. i można z niego korzystać do kwietnia 2012 r.Zimą można ulepić bałwana albo zjeżdżać na sankach, ale pod jednym warunkiem - musi spaść śnieg. Niepewna aura za oknem wcale jednak nie oznacza nudy w czterech ścianach. Żądni wrażeń młodzi warszawiacy mogą wyszaleć się na recyklingowym placu zimowym, dodatkowo ucząc się odpowiedzialności za własną planetę.
RePlaz jest recyklingową instalacją zimową dla dzieci mającą, poza walorem rozrywkowym, kształtować ich wyobraźnię przestrzenną. Wśród atrakcji na kilkusetmetrowej powierzchni znajdują się ślizgawki wykonane z aluminium i plexi, wiatraki z butelek PET, styropianowe kule do turlania. Dodatkowym walorem placu jest jego „dizajnerski" charakter. RePlaz pokazuje, że przedmioty z wtórnego odzysku wcale nie muszą być nieestetyczne, a przy odrobinie inwencji mogą tworzyć kompozycję zarazem niebanalną wizualnie i praktyczną. Z jego uroków dzieci i rodzice będą mogli korzystać aż do kwietnia 2012 r.
- Innowacyjne działania związane z edukacją ekologiczną są kluczowe, gdyż podnoszą zainteresowanie i wiedzę Polaków na temat konieczności segregacji odpadów, redukcji negatywnego wpływu śmieci na środowisko oraz oszczędności zasobów surowcowych - mówi Iwona Jacaszek, Dyrektor ds. Korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska. - Nie chcemy, aby świat utonął w śmieciach. Wierzymy, że w naszej firmie możemy przyczynić się do ograniczenia ilości odpadów i zbędnych opakowań zużytych. Dążymy do stworzenia obiegu zamkniętego opakowań i przetwarzania zużytych na nowe. Firmy z systemu Coca-Cola zmniejszają ilość generowanych odpadów zwiększając efektywność produkcji stosując segregację, inwestują również w technologie i systemy odzysku zużytych opakowań - dodaje.
W projekcie biorą udział nie tylko polscy twórcy. Rodzimych artystów wsparła swym doświadczeniem w dziedzinie ekologicznej rozrywki holenderska grupa Refunc. Mamy nadzieję, że po recyklingowym placu zabaw reFUN i miejscu zimowych uciech rePlaz, już niedługo w całej Polsce zaczną powstawać proekologiczne instalacje, koegzystujące z wielkomiejskim klimatem i budzące świadomość ekologiczną ludzi w każdym wieku
pełna lista aktualności
|