pl   en

Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Finał międzynarodowych rozgrywek Danone Nations Cup
5. października na stadionie Orlando w Soweto w RPA odbył się finał międzynarodowych rozgrywek Danone Nations Cup. Wielki sukces odniósł zespół Lech Poznań zajmując 10. miejsce, to najlepszy rezultat polskiej drużyny w 11-letniej tradycji turnieju! Drugi z zespołów reprezentujących Polskę, Jagiellonia Białystok zajął 22. miejsce.

Ponad tysiąc młodych zawodników walczyło dzielnie przez 4 dni w rozgrywkach światowej edycji Danone Nations Cup. 80 drużyn z 40 krajów świata pokazało sportowego ducha, jednocześnie przeżywając przygodę życia. Finałowe starcie odbyło się na stadionie Orlando, na którym tłumnie kibicowali południowoafrykańscy rówieśnicy zawodników. Każda drużyna miała okazję zagrać na Orlando i tym samym walczyć o ostateczne miejsce w rankingu przy dźwiękach wuwuzeli. Najlepszym zespołem edycji 2009 została drużyna z Republiki Południowej Afryki, a rywalizację w edycji 2010 wygrała drużyna z Meksyku.

Rozgrywkom przyglądał się ambasador Danone Nations Cup, Zinedine Zidane, który jest nie tylko ikoną sportu, ale również swoją historią uosabia motto DNC

UWIERZ W SWOJE MARZENIA!

Danone Nations Cup, to międzynarodowe mistrzostwa piłkarskie organizowane przez firmę Danone w 40 państwach. Ambasadorem i przyjacielem Danone Nations Cup jest jeden z najlepszych piłkarzy świata - Zinedine Zidane. Rozgrywki odbywają się pod egidą światowej federacji piłkarskiej - FIFA.