Warsztaty szkoleniowe PFPŻ ZP "Substancje dodatkowe i aromaty – wyzwania dla producentów żywności”, Warszawa, 16.12.2009Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców organizuje warsztaty szkoleniowe dotyczące stosowania substancji dodatkowych i aromatów w żywności.
Warsztaty odbędą się w dniu 16 grudnia br. w siedzibie PFPŻ ZP przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie (lokalizacja w pobliżu dworca centralnego PKP).Uczestnicy warsztatów uzyskają praktyczne informacje dotyczące:
-
nowych wymagań prawnych z zakresu substancji dodatkowych, które zaczną obowiązywać w 2010 r.;
-
aktualnych prac na poziomie Unii Europejskiej odnośnie nowej kategoryzacji żywności, która będzie decydująca w aspekcie możliwości dodawania substancji dodatkowych;
-
stosowania barwników syntetycznych w świetle zapisów rozporządzenia unijnego nr 1333/2008 oraz nowej opinii EFSA z dnia 12 listopada 2009 r.;
-
deklarowania substancji dodatkowych i ich funkcji technologicznych na opakowaniach wyrobów, w tym zmian dla polskich producentów wynikających z zapisów rozporządzenia nr 1333/2008, obowiązujących od stycznia 2010 r.;
-
interpretacji w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, dotyczących umieszczania rysunków owoców/warzyw na opakowaniach produktów zawierających w składzie aromaty;
-
zmian przepisów z zakresu stosowania substancji aromatycznych w produktach spożywczych;
-
znaczenia ustalonych prawnie kryteriów czystości poszczególnych substancji dodatkowych dla producentów żywności i ostatnich zmian w tym zakresie.
Zapoznanie się z powyższymi zagadnieniami ma kluczowe znaczenie dla osób zajmujących się w przedsiębiorstwach spożywczych sprawami technologicznymi, opracowywaniem nowych wyrobów oraz znakowaniem etykiet gotowych produktów.
Warsztaty poprowadzi i omówi poszczególne tematy Pani Joanna Gajda-Wyrębek z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, która jest krajowym ekspertem z zakresu tematyki dodatków do żywności.
W czasie warsztatów można na bieżąco zadawać pytania i prowadzić dyskusje dotyczące omawianych zagadnień w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie załączonego formularza uczestnictwa i odesłanie go faksem do biura PFPŻ ZP (+48 22 830 70 56) lub w formie elektronicznej (e-mail: biuro@pfpz.pl), najpóźniej do dnia 11 grudnia 2009 r.
Do pobrania: program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy.
Zapraszamy do udziału.
Biuro PFPŻ
pełna lista aktualności
|