Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Niska podaż zywca wieprzowego będzie dyktować ceny
ARR uwzględniając sezonowe wahania podaży prognozuje, że przeciętne ceny skupu żywca wieprzowego w Polsce mogą wynieść we wrześniu 4,60-80 zł/kg, a w grudniu 4,40-60 zł/kg - informuje www.farmer.pl.

- Kluczowy wpływ na kształtowanie się cen w okresie prognozowanym będzie miała malejąca podaż żywca wieprzowego - napisano.

- W wyniku niekorzystnych także w drugim kwartale 2011 r. relacji cen wyznaczających opłacalność chowu trzody chlewnej przewiduje się, że w połowie 2011 r. pogłowie trzody chlewnej będzie o 8-10 proc. mniejsze niż przed rokiem. Sytuacja na rynku zbóż i żywca wskazuje, że w drugiej połowie 2011 r. relacje cen nadal będą niekorzystne dla jej producentów - dodano.

ARR prognozuje, że eksport mięsa wieprzowego w 2011 roku wzrośnie o 5 proc. do 470 tys. ton, również import pod koniec 2011 roku może ulec zwiększeniu o 8 proc. Tak więc ocenia się, że w całym 2011 r. import może wynieść 610 tys. ton, o 4 proc. więcej niż w roku poprzednim. Eksport w pierwszym półroczu 2011 r. może być o 17 proc. większy, a w drugim półroczu o 3 proc. mniejszy niż przed rokiem. W całym 2011 r. może wzrosnąć o 5 proc., do 470 tys. ton. W okresie objętym prognozą Polska pozostanie importerem netto wieprzowiny, a ujemne saldo ulegnie zwiększeniu.

- Biorąc pod uwagę przewidywany wzrost cen wieprzowiny, spowodowany niską krajową podażą, przy wyższych kosztach utrzymania gospodarstw domowych i konkurencyjnym drobiu, w 2011 r. spożycie wieprzowiny może kształtować się na poziomie niższym od odnotowanego w 2010 r., wynoszącego 42,2 kg na mieszkańca - dodano.

(Źródło: www.farmer.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij