11 maja – Dzień Bez Śmiecenia!Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców objęła patronatem 20. edycję ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dzień Bez Śmiecenia” organizowaną przez Rekopol. Tegoroczne hasło „20 lat Bez Śmiecenia” podkreśla dwie dekady działań edukacyjnych na rzecz odpowiedzialnego postępowania z odpadami i budowania świadomości, że troska o środowisko zaczyna się od codziennych wyborów.Od 2007 roku masa selektywnie
zbieranych odpadów komunalnych wzrosła z 513 tys. ton do blisko 6 mln ton.
Organizator i patroni kampanii przypominają jednak, że nawet najlepszy system
gospodarki odpadami potrzebuje „instrukcji obsługi”, czyli prostych i praktycznych
zasad segregacji.
Gratulujemy organizacji Rekopol jubileuszowej
edycji kampanii i wspieramy działania na rzecz edukacji ekologicznej oraz
gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)
pełna lista aktualności
|